Jakie wyzwanie/problem/problemy miałeś/łaś przed Cybermentoringiem? Lub czego szukałeś?

Nie wiedziałem początkowo jak się do tego zabrać jak wygląda praca w Cyberbezpieczeństwie. Szukałem konkretnych rozwiązać i praktycznego podejścia jak mam dalej kierować swoją ścieżką zawodową.

Co najbardziej podoba Ci się w Cybermentoringu ? (np. konkretna treść, zasoby, inne itp.)

Przede wszystkim wytłumaczenie, na czym polegają konkretne ścieżki zawodowe np. pentester czy praca w SOC. Dokładne wytłumaczenie ścieżki w moim przypadku SOC, jak należy do tego podejść, co powinienem się nauczyć, na co powinienem się na początek przygotować. Dzięki temu zmieniło się moje podejście o 180 stopni i teraz już nie błądzę tylko mam szczegółowo opisane jak powinienem się dalej rozwijać. Również świetna rozmowa z Rafałem, który w prosty sposób wyjaśnił mi, na czym to wszystko polega i wytłumaczył moje wątpliwości.

Jakie rezultaty osiągnąłeś dzięki Cybermentoringowi? Czy pomogliśmy Ci stawić czoła konkretnemu wyzwaniu? Jeśli tak, proszę, opisz to.

Wiedza jak się dalej rozwijać. Czego początkowo mi brakowało i tak naprawdę samemu, zamiast się rozwijać uczyłem się rzeczy, które albo nie są potrzebne w samym początku kariery w Cyberbezpieczeństwie, albo w ogóle niepotrzebne. Na pewno teraz zaoszczędzę czas dzięki rozpisaniu przez Rafała mojej ścieżki zawodowej

Jak opisałbyś ogólne wrażenia z Cybermentoringu i z nami?

Wrażenia naprawdę pozytywne. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony rozmową i pomocą, jaką otrzymałem.

Czy poleciłbyś Cybermentoring swoim klientom lub innym osobom z Twojej branży? Dlaczego lub dlaczego nie?

Śmiało mogę polecić współpracę z Rafałem, z której myślę, że każdy będzie zadowolony! Świetnie wszystko potrafi wyjaśnić, rozwiać wszelkie wątpliwości. Posiada bogatą wiedzę, którą się chętnie dzieli. Co do rozmowy to bardzo zrozumiale wszystko wyjaśnia i odpowiada na wszelkie wątpliwości i pytania. Po rozmowie i ustaleniu mojej ścieżki zawodowej otrzymałem obszerny mail z kolejnymi punktami, jakie powinienem zrealizować, aby udało mi się osiągnąć cel. Co bardzo cenię.