()

Wstęp

 Szukałem w sieci jednego miejsca, gdzie bym znalazł informacje, kogo śledzić z bezpieczeństwa na SM, by dowiedzieć się wiecej. Ale niestety nie znalazłem, wiec uznałem, że sam zrobię taką listę. I tak właśnie powstała poniższa lista osób, które moim zdaniem warto śledzić na różnych social mediach.  Kolejność na poniższej liście jest losowa ;). Zdjęcia pobierałem z Linkedina więc myślę, że nikt nie będzie miał z tym problemu ale jeśli jednak to zapraszam, wymienimy ;).

 

Adam Haertle

Adama raczej nie trzeba przedstawiać od lat zapewnia nam duża ilość informacji na temat cyber. Sprawdzam regularnie Weekendową lekturę zarówno na Zaufanej trzeciej jak i na badcyber. Oraz nie tylko to ;). Wiec zapraszam Cię do śledzenia Adam nie tylko zaufanej.

Adam Lange

Adam jest VP, Head of Active Threat Monitoring  w Santanderze. Adama pierwszy raz zobaczyłem w rozmowie kontrolowanej  wraz z drugim Adamem ( dawno temu) — i od razu zacząłem śledzić jego socjale — tobie też polecam to od razu zrobić.

Michał Sajdak

Kolejna osoba w cyber której nie trzeba przedstawiać założyciel securitum, dzięki niemu mamy sekuraka. Ale na swoich prywatnych socjalach też często zarzuci czymś ciekawym. Więc zapraszam Cię serdecznie do śledzenia.

Michał Bentkowski

Michał przez dłuższy czas był w Securitum teraz przeszedł do Google. Najwięcej udziela się na Twitterze i tam cię zapraszam.

Andrzej Dyjak

Andrzej jest właścicielem firmy bezpieczny kod. Andrzej często wrzuca ciekawe treści ale równie często ma trafne komentarze. Moim zdaniem warto go śledzić.

Paula Januszkiewicz

Paula CEO CQURE (Firma wzór — wszystkie polskie firmy powinny tak zjadać rynki zagraniczne) , MVP, Ekspertka bezpieczeństwa. Jeśli choć raz słuchałeś Pauli na jakiejś konferencji, to od razu za obserwujesz. A jak nie to obejrzyj i zaobserwuj.

Adrian Kapczyński

Adrian robi tyle rzeczy, że aż ciężko uwierzyć, że jedna osoba może tyle zadań wykonać. Na pewno widziałeś Adriana na jednej z konferencji cyber. Zapraszam Cię do zaobserwowania jego profili na SM ponieważ tam też znajdziesz ciekawe treści.

Maciej Kofel

Macieja zapewne znacie ze szkoły security. Z chęcią dzieli się wiedzą, nie raz nie dwa zobaczycie webinar na socjalach u Macieja. Serdecznie zapraszam.

Artur Markiewicz

Artura możecie kojarzyć z projektem cyber skaut. Ale nie tylko Artura jest wszędzie pełno, a zwłaszcza na LI co chwile podrzuca coś ciekawego. Serdecznie polecam ci zaobserwować, na pewno się nie zawiedziesz.

Jakub Mrugalski

Jakuba pewnie znacie z Uknownews ale ma też swoje kursy i prowadzi firmę Mikr z vps. Sam uknownews to dużo informacji ale na SM też coś znajdziesz np. ostatni wywiad z Krzysztofem Bartnikiem (Imker — tez polecam śledzić, mimo że nie sec).

Grzegorz Tworek

Grzegorz to też osoba, której raczej nie trzeba przedstawiać jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Windows. Bez dwóch zdań warto śledzić na SM.

Jakub Staśkiewicz

Jakub prowadzi blog Open security, zapewne wpadłeś na niego nie raz nie dwa. Poza tym możesz znaleźć sporo szkoleń jego autorstwa. Zapraszam Cię nie tylko do śledzenia strony Open security ale i SM Jakuba.

Arkadiusz Siczek

Arek może i nie pisze tylko o bezpieczeństwie ale porusza również te tematy. Zresztą monitoring też jest częścią bezpieczeństwa, wiec śmiało mogę polecić SM Arka. Warto też zainteresować się kursem o zabbix od Arka.

Kacper Szurek

Kacper od kilku już ładnych lat tworzy wartościowe treści na YouTube, ostatnio również stworzył kilka kursów. Poza tym Kacper pracuje w ESET. Jak najbardziej mogę polecić śledzenie Kacpra.

 Piotr Konieczny

Piotra też raczej nie trzeba przedstawiać założyciel niebezpiecznika występował na tedex ale nie tylko można go tam posłuchać :). Śmiało możesz zaobserwować go na jego prywatnych SM nie tylko niebezpiecznika.

Przemysław Szczurek

 Przemysław pracuje w Tuv nord polska jako Senior Manager ds Bezpieczeństwa Informacji. Warto obserwować Przemka  moim zadniem ponieważ bardzo często dzięki niemu wpadają mi ciekawe materiały na feeda na LI. Czy to przez komentarze, czy to przez publikacje, które wrzuca.

Dariusz Rycek

Dariusz jest prezesem zarządu d niedawna z Dariuszem jesteśmy w kontaktach na LI ale na treściach, które udostępnia, się nie zawiodłem. Co prawda niektóre tematy nie są dla mnie interesujące (np. Iga) , ale nie ma ideałów, większość jednak warto przeczytać. Wiec zapraszam Cię do zaobserwania profilu Dariusz.

Michał Składnikiewicz

Gynvael Coldwind

Gynvael wiele lat spędził w google. Napisał kilka książek np.  „Praktyczna inżynieria wsteczna. Metody, techniki i narzędzia”, którą śmiało mogę wam polecić. Teraz z tego co widzę rozkręca swoje będą kursy wiec warto zajrzeć na HexArcana. Poza zapisaniem się do listy na kursy polecam Ci również rozpoczęcie obserwowania Gynvael na SM czy to na Twitter, czy na Li.

Wojciech Reguła

Wojciech pracuje w Securing jako Head of Mobile Security. Ale możecie go bardziej znać z bycia autorem  iOS Security Suite. Jeśli chodzi o MAC to bardzo polecam śledzenie Wojciecha.

Podsumowanie

Mam nadzieje, że na liście znalazłeś na tej liście choć jedną osobę, której jeszcze nie obserwowałeś na mediach społecznościowych. Jak widzisz sam w cyber mamy tendencje do dwóch platform do LinkedIn i do Twittera niektórych również możesz spotkać na innych platformach jak np. instagram ale jednak większość korzysta z tych dwóch.

Chciałbym, aby ta lista żyła i się rozwijała o kolejne osoby. Dlatego też systematycznie, w miarę jak kogoś zacznę śledzić, to będę dodawał na powyższą listę. Mam również nadzieje, że nikogo nie pominąłem. Jeśli się tak stało bądź jeśli znasz kogoś jeszcze, kogo warto śledzić na SM, daj znać, dodam do listy.

 

Jak przydatny był ten Artykuł

Kliknij gwiazdke by zagłosować

Średni / 5. Liczba głosów

Doceń naszą prace

Przepraszam że ten post nie był dla Ciebie przydatny

Popraw ten post!

Napisz mi co mogę poprawić