CYBER MENTORING

USŁUGA CAŁKOWICIE DARMOWA 🙂

CEL CYBER MENTORINGU

Celem tej darmowej usługi w moim portfolio jest chęć pomocy młodym kolegom i koleżankom, którzy zaczynają w cyber bądź też osobom, które potrzebują omówić wspólnie tematy związane z bezpieczeństwem. Wszystko zostaje w czterech ścianach. Sam wiem jak mi było ciężko na początku, gdy zaczynałem swoją  przygodę. Nie było kogo podpytać, czy to w pracy, czy w bliski środowisku o tematy cyber. Nie miał mnie kto podpowiedzieć, wytłumaczyć jak coś zrobić inaczej, czy też zmienić myślenie i pokazać, że na pewne problemy można patrzeć z innej perspektywy. Na szczęście dziś już mam takie możliwości. Więc pomyślałem, że postaram się pomóc tym, którzy jeszcze nie mają takiej możliwości. Tak właśnie powstał pomysł na Cyber Mentoring. Jego celem jest przyspieszenie Twojego rozwoju w cyber. Im więcej jest ekspertów w naszym kraju z cyber, tym lepiej. Chciałbym, żebyśmy byli liderem światowym w ramach cybersec/infosec, by to o specjalistach z Polski mówiło się, że nieważne ile chcą — tych bierz, bo zrobią to najlepiej. 😉

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z CYBER MENTORINGU

  • Będziesz mógł dopytać o wszystkie problemy, jakie masz z bezpieczeństwem bez obnażania się na forum różnych grup. Wszystko zostaje między nami, bez ryzyka nieprzyjemnych komentarzy.
  • W swobodnej atmosferze i bez presji dużo więcej się nauczysz. Pamiętaj, że żadne pytanie nie jest głupie.
  • Pomogę Ci sprawdzić Twoje CV pod kątem cyberbezpieczeństwa i podsunę kilka wskazówek.
  • Mogę sprawdzić Twoją wiedzę – wiadomo nie jestem alfą i omegą, ale co nieco już potrafię więc z łatwością ocenimy Twój poziom wiedzy.
  • Wspólnie możemy się zastanowić nad dalszą ścieżką rozwoju, od czego powinieneś zacząć, co jeszcze podciągnąć, a na co lepiej nie marnować czasu.
  • Jestem też otwarty na pomoc lub wymianę doświadczeń ze starymi wyjadaczami, albo uda mi się od ręki podsunąć rozwiącanie, albo i ja się przy okazji czegoś nauczę.

Opinie

{

Jakie wyzwanie/problem/problemy miałeś/łaś przed Cybermentoringiem? Lub czego szukałeś?

Nie wiedziałem początkowo jak się do tego zabrać jak wygląda praca w Cyberbezpieczeństwie. Szukałem konkretnych rozwiązać i praktycznego podejścia jak mam dalej kierować swoją ścieżką zawodową.

Co najbardziej podoba Ci się w Cybermentoringu ? (np. konkretna treść, zasoby, inne itp.)

Przede wszystkim wytłumaczenie, na czym polegają konkretne ścieżki zawodowe np. pentester czy praca w SOC. Dokładne wytłumaczenie ścieżki w moim przypadku SOC, jak należy do tego podejść, co powinienem się nauczyć, na co powinienem się na początek przygotować. Dzięki temu zmieniło się moje podejście o 180 stopni i teraz już nie błądzę tylko mam szczegółowo opisane jak powinienem się dalej rozwijać. Również świetna rozmowa z Rafałem, który w prosty sposób wyjaśnił mi, na czym to wszystko polega i wytłumaczył moje wątpliwości.

Jakie rezultaty osiągnąłeś dzięki Cybermentoringowi? Czy pomogliśmy Ci stawić czoła konkretnemu wyzwaniu? Jeśli tak, proszę, opisz to.

Wiedza jak się dalej rozwijać. Czego początkowo mi brakowało i tak naprawdę samemu, zamiast się rozwijać uczyłem się rzeczy, które albo nie są potrzebne w samym początku kariery w Cyberbezpieczeństwie, albo w ogóle niepotrzebne. Na pewno teraz zaoszczędzę czas dzięki rozpisaniu przez Rafała mojej ścieżki zawodowej

Jak opisałbyś ogólne wrażenia z Cybermentoringu i z nami?

Wrażenia naprawdę pozytywne. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony rozmową i pomocą, jaką otrzymałem.

Czy poleciłbyś Cybermentoring swoim klientom lub innym osobom z Twojej branży? Dlaczego lub dlaczego nie?

Śmiało mogę polecić współpracę z Rafałem, z której myślę, że każdy będzie zadowolony! Świetnie wszystko potrafi wyjaśnić, rozwiać wszelkie wątpliwości. Posiada bogatą wiedzę, którą się chętnie dzieli. Co do rozmowy to bardzo zrozumiale wszystko wyjaśnia i odpowiada na wszelkie wątpliwości i pytania. Po rozmowie i ustaleniu mojej ścieżki zawodowej otrzymałem obszerny mail z kolejnymi punktami, jakie powinienem zrealizować, aby udało mi się osiągnąć cel. Co bardzo cenię.

5
Dawid Migacz
{

Jeśli jesteś osobą, która szuka jakiejś zmiany lub chcesz poukładać kwestie związane z cybre to polecam konsultację z Rafałem. Ma bardzo merytoryczne podejście do tematu, dużą wiedzę i masę cierpliwości.
W moim przypadku przeprowadziliśmy długą rozmowę a po jej zakończeniu, dostałem obszernego maila z rozpiską kursów książkę oraz co najważniejsze kolejnością, w jakiej należy je zrobić.

5
Dawid Konopko
{

Jestem pozytywnie zaskoczona przebiegiem rozmowy z panem Rafałem. Ma bardzo dużą wiedzę, którą chętnie się dzieli, co nie jest często spotykane. Pan Rafał poświęca swój czas i z zaangażowaniem indywidualnie analizuje ścieżkę zawodową. Na pewno zastosuję się do wszystkich rad i wskazówek. Uważam, że to osoba godna zaufania!

5
Milena
Koordynator ds. audytu

4 + 15 =